אודות שישה צבעים

שישה צבעים הוקמה במטרה לבנות את הקהילה הגאה בישראל. אנחנו כאן כדי ליצור הזדמנויות בהן א-נשים יכולות-ים להכיר אחד את השניה. הפעילות של שישה מתפרשת ברחבי הארץ, תוך מתן דגש לפריפריה הגיאוגרפית.

פעילות העמותה נחלקת ל-4 תחומי פעילות: קורסים, קבוצות מפגש, איסוף והפצת מידע קהילתי ושינוי חברתי.

בתחום קורסים, שישה צבעים בונה קהילה ע"י הכשרת מנחות ומנחי קבוצות חברתיות ללהט"ב. ההדרכה בקהילה היא שונה מהותית מהדרכה במסגרות אחרות, בעקבות הצורך בזהות מגובשת מצד המדריך/ה, והצורך לרגישות בזהות אצל החניכות/ים. בנוסף מכשירה שישה צבעים לשינוי חברתי במגוון תחומי התמקצעות. בוגרות ובוגרי הקורסים שלנו משתלבות/ים בפעילות שלל ארגוני הקהילה בתפקידי ריכוז, הדרכה ווידאו-אקטיביזם.
בתחום קבוצות המפגש,מפעילה שישה צבעים קבוצות חברתיות למפגש, ספורט וטיולים. הקבוצות פונות לנוער, מבוגרות/ים ובנות/בני לגיל השלישי. בחיפה מפעילה העמותה מועדון מיוחד לנוער - ה"פיצ'". זהו מרחב בטוח לנוער, בו הוא יכול להכיר עוד א-נשים הנמצאים במקומות שונים בשלבי גיבוש הזהות שלהם. ב"פיצ'" אפשר ללמוד בצורה פתוחה ומקבלת איך לגבש את הזהות שלך. הפיצ' מהווה מענה מסוג ייחודי בצפון הארץ - ומשתתף בו נוער מאיזור מטרופולין חיפה ועד עכו וכרמיאל. ה"פיצ'" מתארח בבית "אשה לאשה חיפה".

בתחום איסוף והפצת המידע הקהילתי, שישה צבעים מדפיסה מדי שנה את היומן הקהילתי, שהוא בעצם טקסט ההיסטוריה הקהילתית הנפוץ והנגיש ביותר בקהילה. אפשר לראות בו כספר הלימוד הנוח ביותר להפצת הידע על ההיסטוריה הקהילתית. ביומן מידע על אירועים היסטוריים אשר נאסף במאמץ מיוחד של כ-40 ארגונים קהילתיים. מאגר האירועים ההיסטוריים ממשיך להתרחב מדי שנה. אנו רואות/ים ביומן כלי מרכזי ביצירת החיבור לתרבות והיסטוריה משותפת, כחלק מבניית תחושת הקהילה.
דרך נוספת לאיסוף והפצת מידע קהילתי היא קבוצת הטלויזיה הקהילתית של שישה צבעים - "מה קורה?". מתנדבות/י הקבוצה משדרים/ות באינטרנט ובערוץ הקהילתי בכבלים ובלווין. בשידור מסקרים אירועי קהילה, כנסים וראיונות אישיים עם דמויות משמעותיות בקהילה. הקבוצה זוכה לתמיכה של המועצה לשידורי כבלים ולווין במשרד התקשורת.
בתחום השינוי החברתי, שישה צבעים מכוונת לשנות את אותם מקומות בחברה השראלית בהם חוסר סבלנות, להט"בופוביה ושנאת האחר גואים. בנוסף מנסה העמותה למצא דרכים לסייע לקרבנות ונפגעי תקיפות על רקע נגעים חברתים אלו.

קצת מספרים

שישה צבעים היא עמותה צעירה בגילה - בת 5 שנים, ולה כ-300 מתנדבות/ים וכ-2000 משתתפות/ים בפעילויות.
העמותה פועלת ב-7 רשויות מקומיות: שדרות, ראשון לציון, תל אביב-יפו, חדרה, בנימינה-גבעת עדה, חיפה וטבריה. המחזור השנתי של העמותה עומד על כמיליון ש"ח בשנה, מתוכם 99% הינם תרומות מהקהילה. בעמותה נושא/ת שכר בודדת: עורכת וידאו המועסקת ב-10% משרה.

ערכים מרכזיים בהתנהלות העמותה

(1) קרני האור מטהרות הכל

בעקבות ניסיון שהיה למייסדות/י העמותה במסגרות אחרות של המגזר השלישי, אימצה העמותה אתיקה של שקיפות ככלי מרכזי לשמירה על טוהר מידות, יעילות מירבית, מוטיבציה וגיבוש בקרב החברות/ים. לכן ננסה תמיד לפעול לפי הכלל שהכל יהיה גלוי לכל, אלא אם אנו חושבים שיש סבירות גבוהה שחשיפת פרטים תפגע בקידום מטרות העמותה או באיש-ה מקהל העמותה.
תוכלו למצא באתר האינטרנט שלנו סיכומי דיונים של רוב הפורומים בעמותה ושל הועד המנהל, דוחות כספיים ואפילו תכנונים אסטרטגיים לטווח הרחוק.

(2) משאבי העמותה

בחרנו לגייס משאבים לעמותה מתוך אתיקה לוקאלית. אתיקה זו קובעת כי על החברה הישראלית מוטלת האחריות להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניה, מתוך המשאבים שיש כאן. אנו מאמינות ומאמינים כי הדרך לשינוי חברתי עוברת באופן במקביל בפעילות שלנו בשטח וגם בזירת קידום המודעות לפעילות העמותה וגיוס המשאבים לקיום הפעילות. הידיעה על קיום הפעילות החברתית שלנו והתמיכה בה, מהווים חלק בלתי נפרד מהשינוי שאנו רוצות/ים להנהיג כאן.

(3) מרכז מול פריפריה

בעקבות ריבוי ההיצע של פעילות להט"בית בלב תל-אביב-יפו, החלטנו כי יש לנסות לשים דגש דווקא על פיתוח משאבים חברתיים ללהט"ב בפריפריה. בתחילה ראינו את הצורך בחיזוק ההיצע החברתי בפריפריה הגיאוגרפית, אך עם הזמן למדנו כי גם בין אותיות הלהט"ב יש מרכז ופריפריה, ואנו מנסות/ים למצא את הדרך לפעול בדרך המודעת לפערים אלו.

(4) התנדבות ועבודה בשכר, התמקצעות והתכווצות המדינה

במסגרת העמותה פועלים מתנדבות/ים כדי לקדם את המטרות שלנו. עם זאת, אנו חולמות/ים על יום בו נוכל לתגמל את צוות המתנדבות/ים בשכר הוגן, אשר יאפשר להם/ן להתמקצע בתחום המעניין אותם - עבודה חברתית - ולהתפרנס בבאופן מכובד מעיסוק זה.
בישראל של היום, חלום זה הינו רחוק מהמציאות. תהליכי הפרטה רדיקלית עוברים על המדינה, ושירותים חברתיים רבים מוזנחים או עוברים לידי המגזר השלישי. היינו רוצה לראות מצב בו הפעילות של שישה צבעים מקדמת את מטרותיה, מבלי לקרא למדינה לצמצם את שירותיה או אחריותה למצב החברתי בוא אנו חיות/ים.
מתוך מודעות לפער בין הרצוי למצוי, אנו משתדלים/ות לצעוד בין הטיפות: לתגמל את מתנדבות/ינו; להעסיק באופן מכבד אך צנוע את נושאות/י התפקידים שאינם ניתנים לביצוע ע"י מתנדבות/ים; ולהמשיך לפקוד את ההפגנות הקוראות להרחבת האחריות החברתית של המדינה.

קישורים נוספים (חלקם ישנים)

וויקיפדיה
פרופיל הארגון (שנת 2007)
קצת על שישה צבעים (שנת 2007)
התוכנית האסטרטגית שהופקה במסגרת החקר של פעילי שישה צבעים וגובשה בסמינר האסטרטגי לקהילה הגאה 2007

כדי ללמוד עוד קצת אפשר גם להציץ על דף האודות האוטומטי בAboutUs.com או להציץ על נתוני התעבורה שלנו בAlexa.com.

קובץ מצורףגודל
2007-12-18_profil.doc1.05 MB
2007-11-28 a little about 6tz.doc2.65 MB

תגובות

עצומה

אני מברכת על העצומה , אלא, בידקו כמה מוציאים בתי ספר יסודיים על חגיגות שישים - גם על חשבון ציבור

שיהיה לכם

שיהיה לכם בהצלחה מחנה הסטרייטיט

חולים תסתלקו לנו מהזירה כשאנחנו החרדים נשלוט כולכם תעופו לחו"ל

לפחות תתביישו לכם במחלה ואל תתגאו מעולם לא ראיתי חולה מגאה במחלתו כנראה זה באמת דור המשיח שאז כתוב חוצפה ירבה ואנשים יהיו זונים ולא יתביישו חתיכת מגעילים אלוקים ישרוף אותכם בגיהנום המון שנים

ב-ס-ד-ר

לא, את.

ברוך אורן, יו"ר
שישה צבעים - בונים קהילה גאה בישראל
רח' האלון 35 גבעת עדה 0545-969612
baroch@6tzvaim.com

אני מרחם עליך

ואתם לעולם לא תשתלטו כי עבור זה צריך לעבוד

זה כבר ביננו ובין אלוהים.

ולך אין בכלל צד בדבר.

עברית

העברית של עמוד ה"אודות" שלכם איומה וחבל, כי אלה הפנים שלכם. בתור סטרייט אוהד, שמחתי לראות שיש ארגון שעניינו חיי חברה וכו', אך העברית הלקויה פשוט מרתיעה.

מצעד הבא

מתי המצעד הבא?

--------------------
דלתות פנים מעוצבות
דלתות פנים

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט