תיאור בונים קהילה באשדוד

Project:פיתוח פעילות באשדוד
רכיבDocumentation
Category:feature
עדיפות:normal
אחראי:Unassigned
Status:פתוח
תיאור

אשדוד יושבת על קו התפר. על התפר בין ערי הלווין של גוש דן לבין ישובי הנגב. על התפר שבין קו העימות והתקפת הטילים של שדרות ואשקלון לבין הבועה התל אביבית. מתקבל הרושם שבאשדוד גם התמונה החברתית היא קו תפר - תפר בין שלושת המגזרים העיקריים המרכיבים את העיר: יהדות מסורתית, תושבים דתיים וחרדיים ועלייה חדשה (שלושת העשורים האחרונים) מברית המועצות.
בין התפרים החברתיים בעיר, מקשרת השמרנות. היחס לחברי הקהילה הגאה בעיר איננו מקבל וסובלני; כל מגזר מתנהג לפי נוהגיו ותרבותו. הדת היהודית האורתודוקסית, אינה מקבלת ואינה מוכנה לדון בזהות מינית המאיימת על מוסד המשפחה היהודית. התרבות הסובייטית מפגינה יחס של זלזול ואלימות.
ועם זאת, נראה שהקרבה היחסית לגוש דן, מביאה עימה פתיחות מסויימת. למרות כל חוסר הקבלה, ישנם לא מעטים באשדוד, הבוחרים לנהל את חייהם מחוץ לארון. הם מספרים לחברים, למשפחה הקרובה, אולי אפילו במקום העבודה. יחס החברה האשדודית לנושא גיוון מגדרי, גיוון של זהות או נטייה מינית, יוצר חומה חברתית המקשה למצא את הדרך לכיר עוד אנשים מהקהילה. החומר הזו גם מקשה על בניית תחושה של בייתיות. אין באשדוד מקום שיתן הרגשה של מועדון או בית, בו אפשר יהיה להרגיש שמקבלים אותך כמו שאתה.

חזון ומטרות
"יש קהילה באשדוד" היא קבוצת הזנק (start-up) לבניית וחיזוק הקהילה הגאה באשדוד. הקבוצה שמה לפניה את המטרות הבאות:
* קיום מפגשים חברתיים על בסיס קבוע, כדי לאפשר:
* גיבוש מנהיגות מקומית גאה באשדוד
* העלאת המודעות וקידום הסבלנות בחברה האשדודית לקהילה הגאה ובכלל.
בתוך כך, רואה הקבוצה את עצמה כסוללת הדרך למצעד גאווה באשדוד.

קהל יעד
הקבוצה הינה קבוצה חברתית הפונה אל הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, תושבי אשדוד והישובים הסמוכים. הקבוצה מתאימה לגילאי 17 ומעלה. המפגשים נערכים בקן תנועת הצופים בעיר, כך שהמפגשים מתאימים יותר למשתתפים המרגישים נוח להפגש במקום בעל אופי ציבורי למחצה, ואינם מתאימים לאלו שנמצאים עמוק בארון, ומתקשים להראות בציבור בהקשר של פעילות חברתית גאה.

שיטה
הקבוצה נפגשת מדי חודש במתכונת של מרצה אורח ודיון. המפגשים הינם בני שעתיים עד שלוש שעות ונערכים בימי רביעי בשעות הערב. את המפגשים מנחה דני זאק, עיתונאי במקצועו.
במסגרת המפגשים הדיון מכוון לנושאים שעל סדר היום בקהילה האשדודית, כמו גם חדשות מהקהילה בשאר ישראל והעולם.
הכוונה היא שתוך כמה חודשים הקבוצה תצליח לבנות גרעין של פעילים שירצו לקחת על עצמם אחריות לתכנים נוספים. רעיונות שהועלו ע"י חברי הקבוצה, כגון: הקמת קו קשב, הקמת קבוצת הורים, הקמת דוכני הסברה ועוד - ממתינים כעת למשתתפים שיקחו את האחריות.

בנוסף להדרכה, הקבוצה מלווה ע"י שירות ייעוץ ארגוני מבית עמותת שתי"ל - שירותי תמיכה וייעוץ לארגונים לשינוי חברתי.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט