בתגובה ל"אל תקרא לי זונה" לזיו תדהר

קטע זה נכתב בתגובה למאמרו של זיו תדהר "אל תקרא לי זונה" - שהתפרסם באתר גוגי (קישורית http://www.gogay.co.il/content/article.asp?id=8097)

זיו היקר,
אכן, היית אמיץ וחשפת את מה שלא כל אדם ממהר לחשוף: אתה אנושי, לא מושלם, לא מתמודד נוצץ בתוכנית ריאליטי. אדם מן השורה. גם לך יש צרכים ולפעמים, קשה לך להגשים אותם.
אני מאוד מזדהה עם זה.
גם לי היו תקופות שהרגשתי, אוף, אתרי ההיכרויות האלו לא עוזרים בכלום, הם בעצמם סוג של התמכרות. ועוד ערב באויטה גם לא יביא לי את הסקס שאני רוצה. ולא, לא בא לי להתפשר על שום דבר.

אבל לא הצלחתי להתחבר לקלות שבה אתה משווה את רכישת שירותי המין, לקלות שבה אתה רוכש קוראסון קינמון. הרי אין באמת מה להשוות בין השניים. אולי אצלך זה נראה פשוט, טבעי - אבל זה ממש לא כך. איני מתימר להיות סוציולוג גדול, או חוקר - אבל כמו לך, גם לי יש כבר כמה שנים ב"אוניברסיטה של החיים". ולצערי, למדתי כבר על בשרי, שזנות היא לא מקצוע. זנות היא מצב נפשי. יותר נכון זנות היא מחלה נפשית. מחלה מסוכנת, מדבקת, ממכרת, הרסנית, משחיתה כל חלקה טובה.

יכולנו לקיים הרבה דיונים תיאורטיים, אבל בפשטות, שנינו יודעים שהזנות היא לא האופציה שאתה רוצה לעודד. הרי גם אתה לא היית רוצה למכור את גופך בתמורה לכסף - ואם חסר כסף, הרי שהבעיה, לשיטתי, היא בעיה חברתית ולא בעיה פרטית. ההנחה של ההסדרה החברתית שלנו היא, שלכל אדם יש הזכות לחיות בכבוד, גם אם אין לו עבודה, וגם אם אין לו הורים עשירים. וגם אם הוא מתמחה במשפטים. יש מנגנונים שנועדו להבטיח את זה. ואם הם לא עובדים, או עובדים לא מספיק טוב, זו בעיה שצריך להתמודד איתה במישור הזה. ולא ע"י מכירת גופנו.

אני רק רוצה לספר לך, שהחיים הובילו אותי להכיר כמה זונות. ולמדתי להכיר את יכולתה של המחלה הזו למחוק פרקים שלמים באישיות, הכח ההרסני שלה. אני לא מנסה להטיף לך מוסר - וגם ניכר היה בכתיבתך, שברצונך לסייג את הדברים שכתבת לכדי מקרה פרטי, מובחן. אבל תבין שאין שום לגיטימציה מבחינתי לסחר חליפין שכזה. גם פעם אחת בה אדם מוכר את גופו - יוצרת השפעה. והעובדה שיש אנשים שמוכנים למכור את גופם - תעודת עניות היא, למצב החברה שלנו, ולא נועדה להקל על המצפון של המקרבנים.

ואגב - אני מסכים לכל מילה במאמר התגובה שכתבה לך רעות מבית דרור (קישורית http://www.gogay.co.il/content/article.asp?id=8106)

תגובות

זנות..

זנות היא לא פרי בחירה.
לא, היא גם לא מצב נתון.
היא מחלה נפשית כמו שציינת ברוך אבל מעל הכול היא עוד אחת מהמחלות שהן חשוכות מרפא.
אני אספר לכם סיפור קצר-
בעיר קטנה בפריפריה,הייתה בחורה מקסימה נהדרת ובדיוק מלאו לה 16 אביבים..

ואז אבא החליט שכדאי לחגוג את יום ההלדת הזה בצורה "מיוחדת". עד אז היא חטפהה ממנו רק מכות,עכשיו היו להן תוספת.
אז היא ברחה מהבית,בפעם הראשונה, ושבה לבית כי היהי קר מדי בחורף ההוא לישון על הספסל..
היא לא ידעה שהיא חזרה רק כדי למצוא שם את אביה "חוגג" עם אחותה הקטנה.. אז אותה בחורה ברחה לבת זוגתה(ששמרה אותה בסוד כדי שאבא לא יידע וימצא סיבה נוספת להרביץ/להתעלל...)ובת זוגתה גילתה בכיסה 100 גרם של משהו שנראה בתחילה כמו קוביות שוקולד קטנות..
כן,אותה בחורה נכנסה למעגל הסמים "הקלים" וחצי שנה לאחר מכן הייתה מכורה כבדה להרואין ופתאום נעלמה ל4 חודשים שלמים שבהם בת הזוג שלה יושבת בבית ומנסה לאתר אותה..
אחרי 4 חודשים מצאו את הבחורה הזאת בתל אביב בחוף הילטון מסוממת, אנוסה, מדממת , בתת תזונה ועל סף מוות..
הבחורה הזאת היא האקסית שלי.
היום,אין לי מושג איפה היא,מה היא עושה או מה מצבה..
אז את נושא הזנות אני מכירה מקרוב..
ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי ששימוש בנערות צעירות או נערים צעירים לצורך פורקן מיני, הוא לגיטימי,אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שזנות היא דבר חיובי , ואף אחד לא יגרום לי להאמין שקושי בלמצוא"סקס" או"זיון להערב" בגיל מסוים מחייב שימוש באנשים שהגורל הביא אותם למכור גופם ברחוב..

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט