2013-11-20 בריף יום ספורט 2013

רקע כללי על שישה צבעים והאירוע:

שישה צבעים היא עמותה גאה ללא מטרות רווח, אשר שמה לה למטרה לקדם את הספורט בקהילה ובכלל. לתפיסתנו העלאת החשיבות של הספורט התחרותי והעממי חיונית לנו כחברה. יותר ויותר מחקרים בארץ ובעולם מצביעים באופן ברור על תרומתה המשמעותית של פעילות גופנית לטיפוח אורח חיים בריא ואף הוכח שלפעילות גופנית יש חשיבות מכרעת על איכות חיינו בכל גיל ובכל שלב והיא מרכיב חיוני המוביל לחיים שמחים ובריאים יותר, אז למה בעצם, שלא נקדם אותו גם בתוך הקהילה? הספורט העממי הוא הדרך לשכנע גם את אלו שאין להם ניסיון ספורטיבי או/ו אינם בכושר, להשתלב בפעילות אקטיבית והספורט המקצועי עשוי לעודד ולהציב מטרות למתחילים.
פעם בשנה, שישה צבעים, בתמיכת משרד התרבות והספורט, מזמינה את כל קהילת הלהט"ב ובני משפחותיהם (וכמובן, את שאר החברה בישראל) לצאת מהבית ליום של ספורט קהילתי. המטרה ששמנו לעצמנו היא פשוטה: לקדם את הספורט בקהילה הגאה ולעודד לחיים ספורטיביים ובריאים. האירוע יאפשר חשיפה לתחומי הספורט השונים ויעודד את הבאים למצוא את תחום הספורט המתאים להם. כדי לעשות זאת, נאפשר מקום לכל אחד על הרצף שמתחיל מספורט תחרותי ועד להתנסות לא מחייבת. אנחנו רוצים ליצור אוירה נינוחה, מקבלת וחגיגית שתיתן מקום גדול לקהילה אך שתאפשר ותיידד את שאר החברה, תומכים ומזדהים, לקחת חלק ולהתחבר. את האירוע ילווה מוזיקלית תקליטן מקצועי ונאפשר מקום מזמין ומקבל עבור מגוון האוכלוסיה המשתתפת.

על איזה צורך עונה האירוע:

ספורט מקצועי באוירה עליזה, הכרות בין א/נשים, הכרות עם תחומי ספורט שונים, חיבור בין אנשים.

היעד השיווקי:

לחשוף את הפרסום לכ- 100,000 עיניים, להביא כ- 500 איש/ה לאירוע הספורט, מתוכם כ- 300 מתחרים מקצועיים.

מצב השוק:

קצת סוף עונת הספורט וגם קצת עשוי לרדת גשם.
מגיע לאחר תקופה זו היא "עונת הספורט" אך אף אחד מהאירועים אינו מכוון נקודתית ובהתאמה לקהילה הגאה.
לכן סביר שרוב המתחרים כבר היו בתחרויות אחרות השנה.

יתרונות:

התייחסות לקהילה, מקום מכיל ומקבל. ??? לחשוב על יתרונות נוספים.

חולשות ואיומים:

גשם!!
זמן הפקה קצר
יהיה קר? - אפשר להגיש תה חם.

קהל היעד:

מתחלק למספר קבוצות:
- קהל מקצועי להט"בי - אנשים שכבר השתתפו בתחרויות ריצה מקצועיות, אנשים שמשחקים כדורגל כבר כמה שנים וכו'. >> מחפשים תחרות מקצועית, מחפשים לראות שגם חברים שלהם שהם ספורטאים יצטרפו וישתתפו. מצפים להכיר עוד ספורטאים גאים. קצת על סט הציפיות המקצועיות: בריצה -מדידת זמנים אלקטרונית, חלוקת ערכות לרצים יום מראש, חולצות מגניבות , מספרי חזה. בכדורגל - גודל המגרש, כמות הקבוצות שנרשמות, האם יש שופט וכו'.
ערוצים: אפשר למצוא ברשת בעיקר סביב קבוצות להט"ביות. חדרי כושר. אירועי ריצה אחרים.

- קהל חובבן/מתעניין - מגיע בגלל שיוך ארגוני!!! למשל קבוצת תהלה, איגי וכו'. מוכן לבוא להתנסות בספורט ולהנות מאוירת האירוע. יכול להיות שהדבר שימשוך אותם זה הקמה של מעין קבוצות-מתעניינים ומתכוננים ביחד ליום ספורט. אולי גם מגוון הפעילית שאפשר להשתתף. עשוי להגיע בשל העובדה שיש הפעלות בנוסח אירובי, זומבה, פעילות לילדים. וגם בגלל הDJ וההופעה. וגם בגלל שהספורט ההיתולי משעשע.
ערוצים: למצא דרך הארגונים. פייסבוק בסביבתם של ארגונים גאים. במרכזי פעילות גאים כמו הבית הפתוח וכו'.

- הקהל הסטרייטי. ספורטאים מקצועיים שתומכים בקהילה. מספיק שנספר להם שיש מרוץ שקשור לקהילה הגאה והם יתלהבו. גם הפרסים יעזרו כאן. מחפשים להרגיש שההשתתפות שלהם באירוע עוזרת למשהו.
ערוצים: הם בעיקר מסתובבים בפורומים של כושר וריצה, אפשר לתפוס אותם דרך האינטרנט. אפשר דרך קרובי משפחה להט"בים. חדרי כושר. קבוצות ריצה למיניהן. אתרי ריצה כמו שוונג.

- החברות / ארגונים הגדולים. למשל גוגל. ליצור קשר איתם שיבואו לרוץ אצלנו. הצבא. לבקש עזרה דרך הפייסבוק. "שלום, אנחנו מפיקים מרוץ, אנחנו מחפשים נשים וגברים שאוהבים לרוץ והם עובדי חברת XXXX, מכירים מישהו כזה?" ודרך אנשי הקשר נצליח ליצור חיבור לקבוצות הריצה של החברות הגדולות. החברות עצמן שלחו את העובדים בתמורה לפרסום. במקרה של קבוצה כמו של עובדי גוגל, צריך לחשוב מה ילהיב את העבודים באופן אישי.
ערוצים: דרך העובדים עצמם.

מטרה בפרסומים:

1. הרשמה מראש ובהקדם.
2. למצא עוד שותפים להפקה.

הבטחה פרסומית U.S.P -Unique Selling Proposition:

המרוץ היחידי לקהילה הגאה

סיבות להאמין:

- פרסים כספיים למנצחים זה מייצר רושם מקצועי.
- לוגו משרד הספורט
- תוכנית מסודרת למהלך היום
- לוגואים של ארגונים/ ספונסרים שותפים.

טון פרסומי:

עליז, חייכיני, הומוריסטי

בהצלחה.

לדוג' נייק - http://www.nikerunning.co.il/nightrun-telaviv/
לדוג' סובב כנרת - http://www.bdg-events.co.il/1/ms_general_info/14/18/1/Sovev_dor_alon.asp...
לדוג' מרוץ התחתונים - http://events.shvoong.co.il/tachtonim/
לדוג' מרתון ירושלים - http://www.jerusalem-marathon.co.il/

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט