ישיבת סיכום למצעד הגאווה בחיפה 23/6/2013

השתתפו: אמנון, אורי, ברוך, תדהר, עופר, תאיר, הילה, שירה, רעות.

אורי - היה מאוד מרגש. עברנו את קו ה-1000, גם גיוון. הסאנד היה מבאס אבל לא פגע במסרים. כפר הסטודנטים - זה עופר ואורי ולטמן הצליחו לארגן. מכיר ירושלמית סטרייטית שבאה בגלל העניין עם העירייה.
עופר - הייתי קצת בתוך עינת קליש אז פחות הייתי שם. אבל הייתה אוירה מעולה.
לינור - העצרת בהתחלה עם הדוכנים הייתה מעולה. העצרת בסוף התפספסה עם השמש וההגברה. וגם לקח זמן מהגעת המצעד ועד שהעצרת התחילה. נתן זמן לאנשים לחתוך. רוב האנשים שאני מכירה בחיפה, היו במצעד בזמן המצעד.
תאיר - הייתי קצת בפיצ. החניכות והחניכים ממש התרגשו. לרובם היה מאוד כיף ומרגש. הרבה יותר מוצלח בחוויה שלהם משנה שעברה. משהו באוירה הצליח לייצר משהו טוב. היה לו הרבה יותר כיף במצעד בחיפה מאשר במצעד בתל אביב. פגשתי מישהי מתל אביב שאמרה שהקמפיין שכנע אותה ששווה לה לבוא מתל אביב כי זה חשוב.
הילה - לא הייתי שנה שעברה. השנה היה לי דיי מהמם. מרגש. שמירה על הגוון הפוליטי מחאתי. העצרת בסוף קצת התפספסה אבל בסה"כ הייתי גאה.
שירה - מרגש. שמתי לב שבתל אביב מרגיש כאילו זה המקום הנכון להיות בו בעיר ברגע נתון. שונים ומשונים מצטרפים פוליטית או לא. וכן הרגשתי גם בחיפה. היה ברור שזה לא כולם מהקהילה, יש גם סולידאריים שהרגישו שנכון להם להצטרף.
רעות - לא ממש הייתי במצעד, הייתי בלחץ. המיקרופון לא עבד. ואז כשגיליתי שהיו 1000, התחבקתי עם אורי והתחלתי להרגע. הבעייה הייתה ההגברה והשמש. דברים שפתירים.
אחד הדברים שאני יותר גאה בו בשנה האחרונה זה הקמפיין הזה. במיוחד בהשוואה ללירדים של תל אביב. ושמחה שהמצעד החיפאי הוא כמו שהוא.

תאיר - הייתה לי בעיה עם העוגיה או גלידה שרוני החזיקה בתמונה. אבל זה לא היה כזה נראה. כדאי לבדוק מה מפרסמות בעתיד.

ברוך- היה מרגש מאוד.
תדהר - היה כיף, למדנו שיטות עבודה חדשות בקהילה ושיפרנו את העמדה מול הבירוקרטיה העירונית.
גורם בהפקה- אמרתי לכם. הרעיון להוריד את השם והחתימה האישית של הפקיד (לוריא, ראש אגף תפעול) - היה רעיון טוב.
אורי - היידפראק - צריך לתכנן כך שהדוברים יהיו על רקע קהל. לינור - צריך למצא ציליה לטובת הדבר הזה. ברוך - זה אומר להשיג כסף.
תאיר - יש היגיון בלגייס כסף לפני המצעד למטרת קיום המצעד.
שירה - המצעד הוא ערך חשוב ממה שאפשרי לתאר במילים. זה משהו שנותן תקווה. ברמה המורלית. אורי - חבר ארוניסט שלי בא לצעוד בפעם הראשונה במצעד הזה.
לינור - שנה שעברה התקציב של הפרסום היה באופן משמעותי יותר נמוך. רעות - הפייסבוק עבד נהדר. לינור - לדעתי היו יותר פלאיירים משידינו הצליחו לחלק.
תאיר - בפיצ' השקענו משמעותית הרבה יותר כסף במצעד, ואני חושבת שמשהו במצעד הוא גם מקור ליוזמות חדשות. ומחזק. המשמעות שלו לפעילות היא הרבה יותר חזקה מהמשמעות של הכסף לפעילות. יש פה גם איזושהי פניה לשנים הבאות. קטעי וידאו טובים מההיידפארק זה עוזר לפרסום של המצעד שנה אח"כ.
ברוך - לדרוש מהעירייה שבמרחבי הכינוס הדמוקרטיים יהיה צל. אחרת צריך לדאוג לציליות וזה משאבים, כסף או עבודת מתנדבים. וגם - אפשר לבקש מהצועדיםות להביא מטריות /שמשיות.
הפתרון - לקבוע תאריך למצעד הבא - 20/6/2014.

לדאוג שבכל קבוצה יהיה "נאמן קצב קבוצתי" כדי לוודא שאין חורים ופערים בצעדה.

גורם בהפקה: היינו ההומו הרע וההומו הטוב. ולהיפך.

תדהר - גם למרות שהמצעד קרה, עדיין צריך לזכור שהתקציבים נסגרים בנובמבר.

ברוך - להעביר PDF לאורי לגבי התמיכה שביקשנו במייל. אורי יעביר למי שרוצה. לא שמים בפורום בפייסבוק כי יש עוד עמותות בזירה ויש חשש שיעשו COPY PASTE.

תאיר - עובדים עם עירית קונטין, שמטפחת את נושא הקהילות בעיר. מיקי ורפי הם אנשי הקשר של הקהילה הגאה.

לינור - נראה שהעירייה משדרת בדוברות שלה - שאנחנו קהילה מבולגנת.

תאיר - היו פגישות, קבענו מי יהיו הנציגים למפגש עם ראש העיר: לינור, תדהר, אורן ותאיר. נבחרו כדי להפגש עם ראש העיר לפי מה שאורן רצה. אבל מאז שנקבעה - לא קרה שום דבר. האם אפשר לחבר את אורון מהתא הגאה אם אנחנו בתקשורת עם מיקי ורפי.

ברוך - אי אפשר לקבל מהם דברים עד הבחירות.

אורי - הטענה שאנחנו לא מאוחדים זו טענה לא לגיטימית. גם הקהילה הערבית היא לא מאוחדת. חרף הפילוג והגיוון, עדיין העירייה מסמנת מעברי חצייה בעבאס ובנתה מתנס בחליסה. המגוון בקהילה לא שוללת את האחריות של העירייה לקהילה. קואליציית הגאווה - יש לה לגיטימציה כי היא הצליחה להביא להפגנה קהל להפגנה הגדולה ביותר של הקהילה הגאה בחיפה.

ברוך - איגי עבר שינוי מנהיגותי גדול בחודש האחרון. אבנר המנכ"ל התחלף ברן לבל ומנדי מיכאלי, עם תדר של הרבה יותר עבודה על פריפריה, מנהיגות נוער, קהילות מקומיות.

אורי - צריך להפגש עם ראש העיר. וצריך להפעיל לחץ על נבחרי הציבור לקראת ועדת התמיכות. כדי שיאושר הכסף שביקשו שישה צבעים.
תאיר - יש גם ערוץ בירוקרטי, מול מיקי ואירית, צריך להעביר אליהם תדר, אמירה ברורה שאנחנו פועלים ב"הרמוניה" של כלל הקהילה, בלי לסתור אחד את הדברים של השניה. ונראה איך מיקי יכול למנף אותנו.

רעות - אולי נהיה קצת יותר פאנסקסואלים תפקודית. נבהיר למיקי שאנחנו נפעל בכל הערוצים שיגרמו להביא לקהילה תוצאות טובות. גם מולו וגם מול מועצת העיר. וגם לובי ציבורי לקראת הבחירות. רוצה להבין מה קורה בשבוע הקרוב.

גורם בקהילה: שנמרוד שיין ידבר עם מיקי ויסביר לו מה אנחנו רוצים שמיקי יעשה.

אורי - מציע להוציא הודעה לעיתונות שהמצעד היה מוצלח, המסר שלנו מהדהד בקהילה, ושהעירייה תבין את המסר. ושזה יגיע לשולחן העירייה. בצד זאת, צריך לראות את המסמכים ששישה צבעים, איגי ותהל"ה ביקשו השנה. ולכתוב עם זה מכתב לראש העיר. איך ועדת התמיכות העירונית יכולה לנתב את מירב הכסף הזה יגיע ליעדו.

רעות - היות וטרם נפגשנו, ולאור לוח הזמנים לקראת ועדת התמכיכות.
תדהר - יש מסמך נוסף שנשלח לראש העיר. אורן שלח.

רעות: אמנה לענייני הקהילה. עובדת עם גם עם קהילות אחרות בעיר שיכינו מעין אמנות כאלו. אז שיחתמו על האמנה שאנחנו מציגים.

פגישה הבאה: 30/6/2013 - אצל תדהר בקפה ביאליק 19:30

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט