העם דורש/ת ספורט קהילתי - מעבר לקשת 2012

שנה טובה לכל הקוראות והקוראים!

השנה נפתחת אצלנו בתדר מאוד גבוה. נותר עוד פחות מחודש ליום הספורט מעבר לקשת 2012 בהפקתינו. זוהי אחת ההפקות הגדולות ביותר שלנו, ובהחלט קפיצת מדרגה בגודל ההפקה. מטרת האירוע הבלתי מעורערת היא: להתמודד עם נושא הספורט בקהילה שלנו. מייד נשמעת השאלה: מה לי ולספורט? אז זהו. יש כאן משהו שצריך לעבוד עליו. זה נושא טעון ורגיש. לחבר בין הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים לספורט - זה לא כך כך פשוט. אז נכון שיש כמה שחקניות רוגבי וכדורסל וכמה שהולכים באופן קבוע לחדר כושר. זה נהדר. מה שאנחנו מצביעים עליו הוא שיש נתח גדל והולך של להט"בים שבשבילם הספורט הוא מחוץ לתחום. פצע פתוח.

להתיימר להוביל מהפיכה
למה בכלל כדאי להתיימר לשנות את העולם? קודם כל, כי לאף אחד אין מונופול על הספורט, וחבל שחלקים רחבים מהקהילה שלנו מרגישים מודרים מהתחום. שנית, כי זו אחלה דרך לשפר את מצב הרוח. בכל פעילות ספורטיבית הגוף מפיק אנדרופינים, שהם סם בריא במיוחד לגוף ומתכון מצויין לשדרוג ההרגשה. ושלישית, כפי שאומרים החברים במחאה החברתית, אנחנו האנשים להם חיכינו. יש לנו יסוד סביר להאמין ששישה צבעים היא הארגון היחידי בישראל שמתיימר להתמודד עם אתגר כזה. איגודי הספורט המקצועיים והעממיים אינם מכירים את המאפיינים של הקהילה שלנו, וממילא אינם פונים באופן ייחודי לקהילה שלנו. ארגוני הקהילה הגאה - ולא נוציא עצמנו מהכלל - אנחנו עסוקים בשגרה, כל אחד בהתמחות המקצועית שלו - מי שעוסקים בנוער, מי שעוסקים בחיבור לדת, מי שעוסקים בחינוך לסובלנות, ועוד. שישה צבעים מגדירה את עצמה על טהרת הבניה של חיבורים חדשים - לכן גם החיבור לספורט נמצא ממש כאן, לנגד עינינו.

בשבע השנים האחרונות הסתפקנו בטורניר כדורעף, והשנה אנחנו מרחיבים את ההפקה לקהלים חדשים. כמו בשנים קודמות, במרחב המרכזי ייערכו תחרויות היתוליות כגון משיכה בחבל ומרוץ 100 מטר על עקבים. בנוסף, למי שרוצים לטעום, יתקיימו אימוני אירובי ופלדנקרייז המוניים. לטובת אלו מאיתנו שהתחרויות עושות להם טוב, פיתחנו את תחום הטורנירים: השנה יתקיימו טורנירים בכדורעף, כדורגל, כדורסל וטניס שולחן. לטובת אלו מאיתנו שהספורט הכי אהוב עליהם הוא לצעוד - תערך צעדת גאווה בת 10 קילומטרים. לטובת רוכבי האופניים - מסלול רכיבה המוני, ומי שריצה עושה לו טוב - ימצא מרוצים תחרותיים למרחק 5 ו-10 קילומטרים. כל המסלולים נמדדים באמצעות מודד מקצועי, לפי תקני הסטנדרטיזציה של איגוד האתלטיקה, והרצים יקבלו גם צ'יפ למדידת זמנים אלקטרונית.

קצת על האתגרים
בשל גודלו של האירוע, בפעם הראשונה אנחנו נדרשים לאישור של מהנדס בטיחות ולכיסוי של חברת ביטוח. שתי ההוצאות הללו הינן יקרות במיוחד, ואנחנו חייבים להעזר בהרשמה המוקדמת כדי לאסוף דיי כספים. מי כמונו, בשישה צבעים, מכיר עד כמה ישראלים לא אוהבים להתחייב מראש, וביסקסואלים, הומואים, טרנסים ולסביות עוד פחות אוהבים להתחייב. כדי לחמוק מבין הפטיש והסדן, נשמח מאוד למעורבות שלכם בסיוע לנו ברישום המוקדם לאירוע.

עוד בתחום המנהלה, אנחנו מנסים להעזר בחברינו במועצת העיר תל אביב-יפו כדי לבטל גזירה שנחתה עלינו: הספורטק בפארק הירקון מבקש מאיתנו תשלום דמי שכירות בסך 8000 ש"ח. אנחנו דיי אופטימיים לגבי היכולות של גיבורי העל שלנו :-)

ישנו פער עצום בין עלויות ההפקה השונות, לבין ההכנסות מהאירוע. הפער הזה משתקף בתזרים המזומנים שלנו - מה שמאלץ אותנו לעבוד במתח מאוד גבוה בהפקה. בשל כך נאלצנו החודש להפרד משתי עובדות נאמנות בעמותה - מייקי סייפן, שהובילה את העבודה על יום הספורט בחודשים האחרונים, ומיכל כהן, שריכזה את שיתופי הפעולה המסחריים. בהזדמנות הזו אני רוצה להודות לשתיהן על הכישרון ועל השקעה האישית העצומה, ולברך אותן בברכת הצלחה בהמשך דרכן.

זה בידיים שלנו
הצלחה חשובה שהשגנו היא בתחום שיתופי הפעולה. לא זה המקום להרחיב בשמות - רק להגיד שהחזון שלנו, לחבר את הספורט והקהילה הגאה - הוא חזון שמצליח להגיע ללב, וזה מרגש. השותפויות הללו עוזרות לנו להתמודד עם העובדה שאנחנו באמת עושים כאן קפיצת גודל קצת מטורפת :-)

מלבד ההכנות המנהליות, אנחנו בעיקר עושים את מה שאנחנו הכי טובים בו: לספר על האירוע לעוד ועוד חברות וחברים, לפרסם בפייסבוק, לכתוב בבלוגים (הי, זה מה שאני עושה עכשיו), בפורומים וגם במקומות הבילוי.

לפני שאנחנו נפרדים, חשוב להדגיש. ההפקה הזו היא של כולנו, וכדי להצליח לעשות את כל הקסמים הללו, מאוד מאוד חשובה ואפילו אפשר לומר, הכרחית, המעורבות שלכם. אז נחזור לשאלה שפתחנו איתה: מה לי ולספורט? אז פה בדיוק המעורבות שלך נחוצה. ספרו לנו איך אפשר להפוך את מעבר לקשת 2012 לאירוע שיהיה לכם כיף לקחת בו חלק. בואו נמצא ביחד דרכים להשתלבות באירוע עצמו ואפילו בתהליך ההפקה. זכרו שבשיתוף על הקיר בפייסבוק או בשיחת חולין עם חברים, תוכלו להיות שותפים ולעזור לאירוע הזה להגיע לעוד אוזניים סקרניות. הצלחת האירוע הזה תלויה בשיתוף הפעולה שלנו. בואו נחזיר את העליזות לספורט, ונאפשר לעצמנו להיות גאות וגאים גם בספורט.

שנה טובה וחג שמח,
ברוך אורן - מנהל העמותה

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט