מכון ת.ל.מ מזמין את ההורים החד מיניים לקרוס בנושא "הורות אחרת" פתיחה: 17.03.11

חדש במכון ת.ל.מ – קורסים להורים

הורים יקרים - ת.ל.מ מזמינה אתכם לקורס בנושא:
הורות אחרת

תאריך פתיחה : יום חמישי 17.03.11 בשעות 20:00 - 21:30
היקף הקורס : 9 שעות, 6 מפגשים
בבית השחמט, רח' טאגור 26 רמת-אביב

הקורס מיועד להורים במשפחות חד-מיניות, המעוניינים להבין כיצד מפתחים רגשית ילדים בגיל הרך, תוך התייחסות גם לנושאים ספציפיים שעולים בתא המשפחתי החד-מיני. בכל מפגש בקורס , תינתן סקירה של רקע תיאורטי ולאחריו יוזמנו המשתתפים להביא שאלות ולבטים מעולמם.

הסוגיות המרכזיות בקורס
• "הורות אחרת – האמנם?" – היכולת החברתית לקבל תאים משפחתיים שונים, הלכה וגברה בשנים האחרונות, אך עדיין קיימת התמודדות בלתי פוסקת. כיצד ניתן להתמודד עם החברה בחוץ? האם יש דרך להכין את הילד להתמודדויות אלה?
• "ביולוגיה וגנטיקה" – בהורות חד-מינית, רק אחד ההורים הינו ההורה הביולוגי של הילד. כיצד מתמודדים עם מורכבות זו? ומה מקומם של גורמי חוץ כגון תורם זרע, תורמת ביצית ופונדקאית בסיפור המשפחתי?
• "אמא לכי מכאן!" – מערכת היחסים המשולשת בין הילד לשני הוריו עוברת בגילאים הצעירים שינויים רבים, שמוכרים כ"קונפליקט האדיפלי". שינויים אלה אינם פוסחים גם על המשפחה החד-מינית. מה מתרחש בנפשו של הילד? האם העובדה ששני ההורים בני אותו מין יוצרת קשיים?
• "משחק ומציאות" – המשחק החופשי הוא מרכיב הכרחי להתפתחות התקינה. מהו בעצם משחק? כיצד המשחק תורם לצמיחה הרגשית והקוגניטיבית?
• "רוצה לבד" – התנודות בין עצמאות ובין תלות, אופייניות לגיל הרך ויוצרות בלבול ותסכול אצל הילד ואצל הוריו גם יחד. מה משמעות תנודות אלה ומה המלכודות אליהן נופלים הורים בהתמודדות עמן?
• "לפעמים בא לי לזרוק אותו מהחלון" – ילדים יכולים לעורר רגשות סותרים, חיוביים ונעימים אך גם קשים ותוקפניים. האם לגיטימי לחוש תחושות קשות כלפי הילד? מדוע זה כ"כ מפחיד וכיצד ניתן להמשיך לאהוב בלי להרגיש אשמה?

על המרצה : ד"ר אילן אבירם – פסיכולוג קליני, מומחה לטיפול בילדים בגיל הרך ולהדרכת הורים בגישה
פסיכו דינאמית.

עלות הקורס: 500 ₪

ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד!

להרשמה ופרטים נוספים: 074-7292700, yasminm@telem.org.il

מידע נוסף ניתן למצוא באתר ת.ל.מ בכתובת: http://www.telem.org.il/?page=studies&id=32&m_id=135

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט