תוכן הרואין

במסגרת עבודתי כבונה אתרים, יצא לי להגיע דווקא לאתר המציג אתרי אינטרנט גרועים במיוחד. בין היתר אפשר היה ללמוד שם איך לייצר תוכן שיגרום לקוראיםות שלך לבוא ולקרא אותו שוב ושוב - ממש כמו שנרקומן ירדוף אחרי הרואין גם אם תצטרך לצורך כך לזחול בביוב. החלטתי לתרגם את הנקודות הללו לעברית, ולבחון את המצב באתרינו הצנוע.
אני מדגיש שהפוסט הזה נכתב בסופר-דחיפות, ככה שהוא יותר מצע לדיון מאשר באמת מחקר מקיף. ולכן אני מאוד אשמח אם תרצו להגיב ולשתף בזוית הראיה שלכםן.

האם התוכן שלך פותר את הבעיות של הלקוחות שלך או שהוא יוצר בעיות?
אנחנו משתדלים לספק מידע על אירועים ועל המתרחש בעמותה. בגדול המידע שלנו לא כ"כ מסודר למי שלא מכיר את האתר, אז לדעתי אנחנו על קו המשווה בין יצירת בעיות ופתרון בעיות. צריך בהחלט לעשות קצת סדר כאן.

האם התוכן שלך עומד/תואם לציפיות של הקהל שלך?
בעיקרון נראה לי שלא. יש כמה ציפיות שלא באות למימוש כגון: לא כל כך ברור מה מהות העמותה מהדף הראשי, הרבה אנשים חושבות שאנחנו קרן העזבונות, ולא תמיד נוח למצא את המידע על הישיבה או הטיול של מחר. אז התשובה היא: לא.
כשכבר מצליחים למצא את הדף, אז הוא בדרך כלל מעניין וממצה את הידע שיש בנושא. אבל כיוון שלא מוצאים את הדף, מה זה משנה מה כתוב בו?

האם החלטת מה המטרה של האתר שלך?
אהם... כן, דיברנו על זה. אנחנו יודעות מה המטרה, אבל האתר לא ממש מספק אותה כרגע.

האם את יודע/מכירה את קהל היעד שלך?
כן, יותר מדי טוב.
אופס, זו סוג של תשובה הכי לא נכונה, נכון? אני לא מכיר אותו מספיק טוב, ואני רוצה ללמוד עליו עוד, ואני רוצה לשמוע מה יש לו להגיד ואיך לעזור לו ולבנות ביחד קהילה. נכון, אנחנו גם צריכים כפתור "יש לי הצעה/ רעיון לאתר"

שאלי את עצמך: "איזה תוכן יש לי שיגרום לאיזשהו אדם שפוי לבקר באתר שלי בפעם השניה, שלישית, או הרביעית?" זה חשוב באופן קיצוני. את יכול לגרום / לפתות מישהי לבקר באתר שלך פעם אחת, אבל למה שהוא ירצה לבוא שוב בפעם השניה, שלישי או הרביעית? אם את לא יכול לענות על השאלה הזו, באמת לא צריך להיות לך אתר אינטרנט.
אז כן.. בואי שרה'לה, הולכים הבייתה. זו בהחלט שאלה חשובה באופן יוצא דופן.

האם האתר נכון טכנית?
דווקא כאן אין בעיות כי דרופל מכסה לנו את האחוריים.

האם הלקוחה שלך צריך להכיר/לדעת את התוכן שאת מציג?
כן, אחרת אין לה/לו סיכוי לנווט כאן. (ושוב פעם תשובה לא נכונה... :-)

האם א-נשים יכולותים למצא את התוכן שהםן מחפשיםות?
במילה אחת: לא. בשלוש מילים: אף פעם לא.

האם לאתר שלך יש תוכן הרואין?
לפי כל התשובות כאן, הייתי מניח שאין לנו תוכן הירואין. אבל עובדה שעדיין יש כמה פראיירים שחוזרים ומבקרים כאן. בקיצור, צריך לדעתי לעשות מסיבה ולחלק פונצ' לכל מי שטורח/ת לייזע עצמו/ה במבוך שקרוי אתר שישה צבעים. אה, וצריך גם לסדר פה קצת.

אז מה דעתכןם? אשמח לשמוע האם לדעתך יש באתר שישה צבעים תוכן ששווה לבוא בשבילו לבקר פעם שניה, שלישית ורביעית?

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט