מארגנות/ים מצעד הגאווה הקהילתי: "המצעד העירוני מנותק מהקהילה, לכן החליטה קהילת הלהט"ב לארגן השנה מצעד משלה"

– הודעה לעיתונות –

כשנה לאחר הרצח בבר-נוער, המצעד העירוני ייחגג בצורה דומה לשנים הקודמות- במסיבת רחוב, עם אותו מסלול, עם משאיות מנגנות ומס שפתיים של דקת דומייה בתחילת האירוע. "נראה שעבור העירייה שום דבר לא ישתנה", אומרים מארגני/ות המצעד הקהילתי, על כן חלקים נרחבים מהקהילה יצעדו השנה לראשונה בנפרד המצעד העירוני.

מול מצעד הגאווה העירוני אשר יצעד לכיוון צפון תל-אביב יצעד השנה מצעד הגאווה הקהילתי שיצא מגינת לוינסקי שבדרום העיר, יעבור בבר-נוער בנחמני שם תיערך דקת דומייה לזיכרון נרצחי ונפגעי הרצח, וימשיך לגן-מאיר.

"בשלוש השנים האחרונות בהם המצעד עבר לארגון העירייה רבים מאיתנו צעדו בחוסר נוחות ואחרים נשארו בבית" אומרת לילך בן דוד, ממארגנות המצעד הקהילתי. "המשותף לכולנו היא שהמצעד באופיו, בבחירת הנואמים, בעסקים המסחריים שממנים אותו ובאופן ניהולו, לא מייצג אותנו ואת הקהילות שלנו."

מוסיפה שירי אייזנר: "ישנן קבוצות רבות אשר מושמטות או מודרות מהמסר של המצעד העירוני: ביסקסואליות, טרנסג'נדרים, לסביות, אינטרסקס, קוויריות, נשים, מזרחים, דוברות רוסית, פלסטינים, מהגרות עבודה ופליטים, בני נוער, קשישים, נכות, בדס"מים, פוליאמוריות, ועוד. במצעד שלנו, אנו מבקשות להביא ליצוג מלא יותר של קהילות הלהט"ב השונות, על קולותיהן היחודיים, כמו גם לחבר בין המאבק הלהט"בי לקולות מודרים נוספים, דוגמת מהגרי העבודה והפליטים, מזרחיות, פלסטינים, רוסיות ועוד."

"השנאה והפחד מלסביות הומואים טרנסג'נדרים וביסקסואלים לא ייעלמו מעצמם אם נעצום את העיניים ונדמיין שלא קרה דבר" אומר אביב סלע ממארגני המצעד הקהילתי וממרכזי התא הגאה באוניברסיטת תל אביב. כשנה לאחר הרצח בבר-נוער, מול המצעד הגאווה העירוני שיצעד תחת הססמה "ואהבת לרעך כמוך" ייערך מצעד הגאווה הקהילתי תחת הססמה "את הגאווה הזו אי אפשר להרוג".

בניגוד להתייחסויות הצדדיות לבר-נוער במצעד הגאווה העירוני בתל אביב, הבית הפתוח שמארגן את מצעד הגאווה בירושלים הודיע לאחרונה כי המצעד המסורתי ישונה למצעד לכיוון הכנסת שיציין את תחילתה של שנת פעילות בעקבות הרצח.

"קואליציית צועדות לשינוי חברתי", מארגנת המצעד, מאחדת בתוכה את ארגון שישה צבעים, התא הגאה באוניברסיטת תל אביב, פאנורמה- קהילת בי ופאנסקסואלית פמניסטית התארגנות גאה של מהגרי עבודה פיליפינים ועוד.

ההתאספות למצעד הקהילתי תתחיל ב-12:00 בגן לוינסקי ואילו המצעד עצמו צפוי להתחיל ב- 13:00.

למידע נוסף,
טלפון הקואליציה 0545-969612
צוות דוברות - לילך 0542-021825

קובץ מצורףגודל
2010-06-06-ברושורה חדשה.jpg317 ק"ב

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט