ערב יום הזיכרון הבינלאומי לטרנסג'נדרים

- להפצה רחבה -
ערב יום הזיכרון הבינלאומי לטרנסג'נדרים


ב19 לנובמבר, יום חמישי, ערב יום הזכרון, נערוך תהלוכת נרות ולאחריו טקס קהילתי.

תהלוכת נרות תצא בשעה 19:00 מרוטשילד פינת נחמני ותסתיים במרכז הגאה בגן מאיר, תל-אביב. יתכנו שינויים בנקודת ההתכנסות, כמו כן, פרטים אודות המסלול יפורסמו בקרוב. נשמח אם תבחרו ללבוש בגדים ירוקים לציון גאווה טרנסג'נדרית, או שחורים. במקרה של גשם המצעד לא יבוטל, אנא הצטיידו במטריות ובמעילים במידת הצורך.


טקס יום הזיכרון יערך בשעה 20:00 במרכז הגאה, גן מאיר, תל-אביב. אנשים מהקהילה הטרנסג'נדרית שמעוניינים ומעוניינות להשתתף, להופיע, לעזור, או לשאת דברים בטקס,מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר עם נורה גרינברג בטלפון: 0544450686, או במייל:noragr@bezeqint.net


קבוצה בפייסבוק: http://www.facebook.com/group.php?gid=142808607975יום הזיכרון הבינלאומי לטרנסג'נדרים 2009
בסימן עליה באלימות הטרנספובית


יום הזיכרון לקורבנות הטרנסג'נדרים יצויין השנה ביום חמישי, ה-19 בנובמבר. בתהלוכת נרות תצא בשעה 19:00 ותסתיים בטקס יום הזכרון שיתקיים בשעה 20:00 במרכז העירוני לקהילה הגאה, גן מאיר, תל-אביב. 


יום הזיכרון לטרנסג'נדרים יצוין השנה ב-19 בנובמבר בטקס שייערך במרכז הגאה בתל אביב ובתהלוכת נרות שתעבור ברחובות המרכזיים בעיר. השנה עומד יום הזיכרון בסימן עלייה קשה באלימות והשנאה נגד אנשים טרנסג'נדרים בכל העולם, כולל בישראל.


יום הזיכרון לטרנסג'נדרים מצוין על ידי קהילות טרנסג'נדריות בכל העולם לזכר קורבנות האלימות הטרנספובית, ולהשמעת קול נגד הדחייה, ההדרה, האפליה ושלילת צלם אנוש, שהן מנת חלקם של מרבית האנשים הטרנסג'נדרים, ולמען סובלנות ושוויון.


בשנה האחרונה דווח ברחבי העולם על 114 מעשי רצח של אנשים טרנסג'נדרים על רקע זהותם המגדרית. זאת עליה של 350% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. למספרים אלה יש להוסיף מקרים שאינם מדווחים, או שסיבת הרצח אינה ברורה. כמו כן הייתה עלייה במעשי אלימות שונים, החל בתקיפות, אלימות משטרתית, הסתה בתקשורת ועוד.


מגמת העלייה בשנאה הטרנספובית לא פסחה גם על ישראל. בעקבות הפיגוע הרצחני ב"בר נוער" עלתה רמת ההסתה נגד אנשים טרנסג'נדרים בתקשורת; נשים טרנסג'נדריות הותקפו על ידי שוטרי מג"ב באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. ככלל, ציבור הטרנסג'נדרים מהווה מטרה קבועה לעוינות, לעג ושלילת צלם אנוש. קיפול ממוסד, אפליה בתעסוקה, דחייה והדרה ממשיכים להתקיים ומשמשים כר פורה לאפליה והפרה של זכויות בסיסיות.


יום הזיכרון לטרנסג'נדרים נקבע לזכרה של ריטה הסטר, אישה טרנסקסואלית שרציחתה בנובמבר 1998 הניעה את יוזמת הפרויקט "לזכור את מתינו" (Remembering Our Dead), שנחנך בסן פרנסיסקו ב-1999. מאז הלך והתרחב מספרן של הערים שהצטרפו לפרויקט, וכעת הוא מצוין במקומות רבים ברחבי העולם. בישראל מצוין יום הזיכרון לטרנסג'נדרים מאז 2001. 


השנה יצוין יום הזיכרון לטרנסג'נדרים בטקס שייערך במרכז העירוני לקהילה הגאה בתל אביב ביום חמישי, 
ה-19 בנובמבר, בשעה 20:00. לפני הטקס בשעה 19:00 תערך תהלוכת נרות ברחובות העיר.

נורה גרינברג


מידע נוסף על יום הזכרון לטרנסג'נדרים ניתן למצוא באתר:

http://www.transgenderdor.org/?p=62 

ובאתר:
http://remember.eli7.net/


לפרטים נוספים ניתן לפנות לנורה גרינברג, טלפון 054-4450686

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט