הכנסת נושא הנטייה המינית למערכת החינוך בישראל

אנא חתמו על העצומה שיזמה עמותת תהל"ה לקידום הסובלנות באמצעות שינוי תוכנית הלימוד.

אנו, הורים לילדים הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, לצד חברי הקהילה, וכל אלה שסובלנות ושוויון זכויות חשובים להם, פונים בקריאה לשר החינוך להכניס את נושא הנטייה המינית למערכת החינוך בישראל. כינונה של תוכנית לימודים מחייבת, העוסקת בנושא, תביא להכרות של התלמידים עם הקהילה ההומו-לסבית-בי וטרנס כבסיס ללימוד על סובלנות, פתיחות והכרת השונה.

החשיבות לעיסוק בנושא נובעת מהמציאות האלימה בה חיים ילדינו כיום. בתי הספר במדינת ישראל הפכו למקום עוין, לא מקבל ולא תומך בנער או בנערה המגלים את זהותם המינית השונה. מטרתנו היא להפוך את בתי הספר, שבהם לומדים בנינו ובנותינו, למקום בטוח ומגונן לילדנו.

אנו בטוחים שכל התלמידים, דור ההמשך של מדינת ישראל, בכל בתי הספר בישראל, הן בחינוך הממלכתי והן הממלכתי דתי, יפיקו תועלת רבה מהעיסוק בנושא. לימוד תכנים העוסקים בנטייה מינית וזהות מגדר, כמו גם העיסוק בנזקים הנגרמים מחשיבה סטריאוטיפית יעניקו לתלמידים תיק כלים ייסודי ועמוק להתמודדות עם השונה, ולחיזוק ערכי הדמוקרטיה שעליה מושתתת מדינת ישראל.

לאחר הרצח במרכז תל-אביב אין אנו ההורים יכולים לשתוק עוד. מחובתנו ומחובתו של כל הורה בישראל לתמוך בשינוי האקלים בבית הספר לבני ובנות קהילת ההומואים, לסביות, טרנסג'נדרים וביסקסואלים. אנו מצפים מכבוד שר החינוך לאמירות ברורות ומעשים בטווח הקצר. אנו דורשים לגבש בהקדם תוכנית לימודים ולחייב את כלל בתי הספר בישראל להעביר את תכניה לתלמידים.

לחתימה על העצומה..

תגובות

לימודי העדפה מינית בבתי הספר

במצב הקיים אני בנגד מוחלט - זה ישיג תוצאה הפוכה מהרצוי

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט