קול קורא: במצעד הגאווה הקרוב בתל-אביב, נגן על הדמוקרטיה

במצעד בשישי הקרוב, תצעד קבוצת שישה צבעים למען הגנה על הדמוקרטיה. הצטרפו גם אתם לצעידה כדי להגן על זכויות האדם וחופש הביטוי!

הדמוקרטיה בישראל חווה מתקפה שלא הייתה כמותה זה שנים. לאחר שהועלה בכנסת "חוק איסור המצעדים" המבקש לשלול את חופש הביטוי של הקהילה הגאה, מבקשת הממשלה להעביר חוק שישלול את חופש הביטוי מהמבקשים לציין את זכר הנכבה. שר הפנים אלי ישי (ש"ס), שניסה בקדנציה הקודמת לשלול את זכות הירושה מזוגות חד-מיניים, מבקש להעביר חוק שיאפשר לו לבטל את אזרחותם של ערבים אזרחי ישראל. התפתחויות אלה מהוות תמרור אזהרה עבור כל מי שזכויות האדם יקרות לליבו.

ממשלת הימין הקיצוני מקדמת מדיניות הומופובית וגזענית, המאיימת לצמצם משמעותית את המרחב הדמוקרטי בישראל. האלימות כלפי מצעד הגאווה באילת, מקרי התקיפה ההומופוביים בחיפה וההתבטאויות הטרנסופוביות בתקשורת בתל אביב, אינם מנותקים מהרוח הרעה הנושבת מן השלטון, ממתקפת החקיקה הגזענית של הימין ומאווירת ההתרופפות של ערכי הדמוקרטיה.

כלסביות, הומואים, טרנס ובי (להט"ב), וכסטרייטיות/ים המאמינות/ים בשוויון מלא לכל, איננו יכולות/ים להשלים עם מציאות זו. במצעד הגאווה הקרוב בתל אביב (12.6) נצעד בגוש פוליטי להגנת הדמוקרטיה וזכויות האדם. כשההומופוביה והגזענות מתחזקות, וכשגורמים בממשלה מובילים מדיניות של פאשיזם זוחל, מצעד הגאווה עכשיו, יותר מתמיד, הוא סמל של מאבק למען שוויון, פלורליזם ודמוקרטיה.

אנחנו קוראות/ים לפעילות/ים ולארגונים מהקהילה הגאה ומחוצה לה, להצטרף ולצעוד בגוש פוליטי של מחאה וגאווה, בסימן ההגנה על זכויות האדם והאזרח והרחבת החירויות הדמוקרטיות.

* * *
http://www.facebook.com/event.php?eid=90139398201

ניפגש בהפנינג החל מהשעה 11:00 בכניסה לגן מאיר (רח' קינג ג'ורג'). שם נתארגן עם שלטים ונחלק פלאיירים. המצעד עצמו יחל בשעה 13:00 ושם נצעד בבלוק פוליטי בסימן ההגנה על הדמוקרטיה וזכויות האדם. מתארגנת הסעה מחיפה למעוניינות/ים להצטרף!

לפרטים: 052-8330046

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • תגי HTML מותרים: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט